تبلیغات در گوگل بهترین راه جذب مشتری

تبلیغ در گوگل بهترین راه جذب مشتری
بله درست است، امروزه تبلیغ در گوگل جزء بهترین راه های جذب مشتری برای انواع و اقسام محصولات، خدمات و برند هاست؛ چرا که در این روش تبلیغاتی از وسیع ترین و پر مخاطب ترین موتور جستجو گر جهانی، یعنی گوگل استفاده می شود.
بنابراین طبیعی است که با درج تبلیغات در این بستر وسیع مشتری های واقعیِ به مراتب عدید تری از تبلیغ در بستر های دیگر جذب خواهید کرد.
لازم است بگوییم طبیعتاً هر کسی که به دنبال معرفی کسب و کار خود است، در راستای جست و جوی روش های تبلیغاتی موثر با راهکار های فراوانی رو به رو می شود که می توانیم به مواردی چون تبلیغ از طریق بیلبورد ها، پخش اتیکت، آگهی های رسانه ای، تبلیغ در فضای مجازی و تبلیغ در گوگل اشاره کنیم.
در میان روش های تبلیغاتی مذکور تبلیغ در گوگل نسبت به بقیه بسیار پر مخاطب تر و پر بازده تر است، چرا که این بستر تبلیغاتی مورد استفاده ی تمام جوامع جهانی همچنین کشور ما ایران قرار می گیرد.
به عبارت دیگر امروزه بیشتر افراد برای یافتن کالا، خدمت یا حتی خبر مورد نظر خود، به موتور های جستجو مراجعه می نمایند. در واقع همه ما به موتور های جستجو برای یافتن گزینه مورد نظر خودمان اعتماد می کنیم.
موتور های جستجو بر اساس الگوریتم های مشخص و البته بر اساس کلمه کلیدی درخواستی ما، سایت هایی را به ما پیشنهاد می کنند. مدیران وب سایت ها می توانند با رعایت نکاتی در اولویت جستجوی این موتور ها قرار گیرند.
نیاز به تاکید نیست که قرار گرفتن در اولویت جستجوی این موتور ها تا چه حد تاثیرگذار بوده و می تواند کسب و کار شما را متحول کند اما واقعیت این است که قرار گرفتن در اولویت موتورهای جستجو در عمل پیچیده تر از چیزی است که به نظر می رسد.
تبلیغ در گوگل روشی میانبر برای رسیدن به این هدف می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
تبلیغات در گوگل و روش های انجام آن
حالا که از تاثیر بالای درج تبلیغات در گوگل آشنا شده اید، حتما می پرسید انجام این فرایند تبلبغاتی از چه متد هایی برخوردار است و مستلزم چه اقداماتی می باشد؟
برای درج تبلیغات در گوگل دو روش مختلف وجود دارد. روش اول با این که مستلزم پرداخت هزینه ی چشمگیری نیست، در مقابل بازدهی نسبتاً کمتری دارد. هدف اصلی فرایند تبلیغ در گوگل نمایش وب سایت ارائه دهنده ی محصول و یا خدمات در صفحه ی اول است که مطابق با روش اول اگر محتوای درج شده در وب سایت خود را سئو سازی کنید و محتوایی با چگالی کلمات مناسب و لینک سازی مطلوب انتشار نمایید، می توانید طی بازه ی زمانی نسبتاً بلندی تبلیغات موثری داشته باشید.
در واقع سئوی محتوای وب سایت شما اگر اصولی تولید شود، به طور حتم سرعت بازدهی بالا تری در جذب مشتری خواهد داشت، گفتنیست این روش تبلیغاتی بر اساس سرچ و جستجوی مشتریان است‌.
در مورد روش دوم تبلیغات در گوگل که معروف به گوگل ادوردز است می توان گفت موثر ترین راه تبلیغاتی در این بستر جهانی می باشد که بر پایه ی تعداد کلیک ها بنا شده است. قبل از اینکه وارد رابط تبلیغات گوگل ادوردز شوید، باید خود را با لیست مناسبی از کلمات کلیدی مجهز سازید تا بتوانید تلاش های خود را به شیوه مناسبی هدایت نمایید.
در مورد کلمات کلیدی که مشتریان از آن استفاده می کنند خوب فکر کنید.
 
 مهم ترین مشکل مشتریان شما چیست؟ چگونه محصولات و خدمات شما می تواند این مشکلات را برطرف سازد؟ به عنوان مثال فرض کنید شرکت شما تراکتورهایی را به فروش می رساند که با انرژی خورشیدی کار می کند. ممکن است مشتریان شما به دنبال واژه هایی همچون تراکتورهای دوست دار محیط زیست باشند. در چنین شرایطی اگر کمپین شما در مورد عباراتی همچون تراکتورهای انرژی خورشیدی باشد هرگز تبلیغ‌ تان دیده نخواهد شد.
تبلیغ در گوگل چه مزایا و اثرات مثبتی به همراه دارد؟
اگر می خواهید با مزایا و اثرات مثبت تبلیغات در گوگل آشنا شوید، بهتر است آن ها را طی مواردی همچون مورد های پایین معرفی کنیم که عبارتند از:
کاملاً مقرون به صرفه است.
منجر به کسب سود سریع تر و بیشتری می شود.
آمار دقیقی از مشتریان ارائه می دهد.
می تواتید مشتریان هدف خود را مشخص کنید.
و …


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *