چرا وب سایت ما در الکسا و در گوگل افت می کند؟

اگر کل وبمستران را به ۲ دسته تقسیم شوند شما جز کدام دسته از وبمستران هستید ؟

دسته اول : این دسته از وبمستران معتقدند که خرید ترافیک یا افزایش بازدید برای ارتقا رتبه سایت منسوخ و بی اثر است.

دسته دوم : این وبمستران موفقیت و افزایش رتبه سایت خود را اهمیت دادن و مدیون دریافت ترافیک و ورودی و… هستند .

و سوال اصلی اینکه کدام دسته از وبمستران درست فکر می کنند ؟

هر دو دسته از وبمستران درست فکر کرده اند اکثر وبمستران با توجه به خروجی که از پکیج های افزایش بازدید سایت یا ورودی سایت و نوع واکنش ترافیک های دریافتی، در یکی از دو دسته قرار گرفته اند .

۹۰ درصد از وبمستران  پس از نتیجه نگرفتن از پکیج های افزایش ترافیک و ارتقا رتبه با تغییر رویکرد و تصمیم خود به سمت روش های دیگر مثلا محتوا سازی و دیگر تکنیک ها جهت افزایش ترافیک و افزایش رتبه سوق پیدا کرده اند !
اما غافل از اینکه باید همه تکنیک ها را در زمان مناسب خود بکار برد در واقع تنها ۱۰ درصد از وبمستران موفق در نتایج برتر گوگل قرار دارند به رتبه های برتر در نتایج گوگل و یا الکسا و هدف دست یافته اند .

خبر خوب اینکه هیچ روشی و هیچ پکیج ترافیک یا افزایش بازدیدو… منسوخ و بی اثر نشده است بلکه روش کار پیچده و نیاز به چینش استراتژی دقیقی خواهد بود که در ادامه موضوع خواهیم پرداخت .

چه پکیج های از سئو را برای سایت باید و نباید خریداری کنیم؟

جواب پر واضح است!
یک سایت A تازه تاسیس شده است و هیچ کارنامه ای به ثبت نرسانده است ، و حتی با تهیه کلیه پکیج های سئو تجربه بدی را کسب نمیکند هر پکیجی برای سایت تازه تاسیس A یک موقعیت و 1 امتیاز و ثبت کارنامه و پارامتری جدید خواهد بود .
در نتیجه سایت A تجربه و خروجی شگفت انگیزی کسب کرده است پس مدیر و وبمستر سایت A میتواند در دسته 2 وبمستران قرار بگیرد .

اما، سایت B که دارای سابقه و کارنامه بوده و از گوگل ورودی دارد و این ورودهای در واقع سیگنال هایی مثبت و حتی منفی مطابق نوع ورودی و نوع واکنش کاربران دریافت نموده در واقع سایت B دارای پارامترهایی می باشد و کارنامه ای برای خود به ثبت رسانیده است و باید با مشاهده کارنامه سایت مطابق کمبود ها و نیاز های سایت تصمیم گرفت و پکیجی مناسب از سئو انتخاب و فعال و یا ایجاد کند تا کارنامه ای درخشان دست یابد .
پس به درک موضوع بسیار نزدیک شدیم و دریافتیم که انتخاب نامناسب و ناموقع حتی کلیه پکیج های سئو، برای سایت B به موفقیت نمی انجامد .
حتی اگر باکیفیت و حتی گران ترین نوع پکیج سئو و.. در کل اینترنت را تهیه کرده باشد!
در نتیجه سایت B تجربه و خروجی نامطلوبی کسب کرده است پس مدیر و وبمستر سایت B میتواند در دسته 1 وبمستران قرار بگیرد .

بصورت خلاصه انتخاب پکیج مناسب مطابق شرایط فعلی سایت ملاک خواهد بود .

درک مطلب اینجاست که اگر هدف شما کسب رتبه در الکسا و کسب رتبه در گوگل باشد این فرایند برای یک سایتی مثلا با ۲ سال قامت طولانی ترین استراتژی دست نیافتنی و برای یک سایت تازه تاسیس کوتاه ترین استراتژی دست یافتنی و شیرین خواهد بود .

در واقع دریافتیم که خروجی کار برای هر سایت کاملا متفاوت خواهد بود و نیازمند انتخاب پکیج مناسب و مورد نیاز سایت و تعیین استراتژی دقیق خواهد بود .

اصل ماجرا این است؛

– اگر بدانید که ارتقا رتبه در گوگل از ارتقا رتبه در الکسا 2 مسیر جداگانه از یک دیگر هستند استراتژی شما کاملا تغییر خواهد کرد و بر روی هزینه ها و خروجی های شما کاملا اثر گذار و متفاوت خواهد بود .

به تصاویر و دو نکته تخصصی زیر کاملا دقت نمایید تا به درک کامل موضوع برسید :

1- اگر بدانید زمانی که رتبه الکسا سایت شما در حال افت ناگهانی شده است سایت شما بیشتر در رتبه گوگل امتیاز کسب کرده بسیار شگفت زده خواهید شد و مسیر الکسا و مسیر گوگل را درک خواهید کرد .

 

تصاویر بالا از کارنامه تستی 1 سایت در یک زمان مشخص می باشد .

2- و اگر بدانید که سایت شما زمانی که در الکسا رشد کرده است علاوه بر اینکه نباید خوشحال باشید زیراکه در همان زمان در گوگل افت کرده اید .

در مطالب بعدی از تکنیک ها و روشهای رشد همزمان الکسا و گوگل برایتان توضیح خواهیم داد.

باید بدانید میزان جستجو و میزان ترافیک واقعی و واکنش کاربران برای مشاهده سایت شما کل کارنامه ای منفی یا مثبت برای سایتتان خواهد بود .

و در آخر

مثلا پکیج ورودی رفرال و ورودی گوگل ترندینگ را با هم خریداری کنید در الکسا با نوسانات شدید روبرو خواهید بود و در گوگل رشد خواهید کرد .

در 2 پکیج بالا چه پارامترهایی از سایت تحت تاثیر قرار میگیرد ؟

پارامتر میزان ورودی رفرال سایت
پارامتر میزان جستجو و سرچ

ورودی رفرال چیست؟
هر 1 ورودی و بازدیدی که از URL و منابع دیگر به سایت شما وارد شود علاوه بر افزایش رفرال 1 امتیاز و 1 سیگنال مثبت برای رتبه سایت خواهد بود .

ارتقا همزمان این پارامترها برای سایت خروجی و ثبت واکنش های منفی روبرو خواهد بود .

اما همین پکیج ها در بلند مدت با تعداد ورودی کم در 90 درصد از شرایط سایت میتواند برای سایتتان کاملا مفید باشد .

پس پیشنهاد میشود بصورت هوشمندانه انتخاب کنید و هوشمندانه رشد کنید برای هوشمند شدن ما در شیک رنک آماده ارائه پیشنهادات و مشاوره کاملا رایگان برای رشد وب سایتتان خواهیم بود .

منبع : شیک رنکدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *